post

Czas to pieniądz a ubezpieczenie jest sprawą ważną – czy zatem trzeba tracić czas na wizyty w placówkach i szukanie ofert ubezpieczeniowych wśród ulotek i na spotkaniach z agentami? Otóż nie, równie dobrym (jeśli nie lepszym) wyjściem jest nabycie polisy ubezpieczeniowej w sieci.

Ubezpieczenie na życie przez internet daje przewagę nad wyborem standardowej drogi przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze, oferty wszystkich ubezpieczycieli są dostępne praktycznie w jednym miejscu.

Istotną różnicą może wykazać się również cena. Koszty prowadzenia placówki, prowizja dla agenta i kilka innych składników powodują, że za dokładnie taki sam produkt, którym może być ubezpieczenie na życie przez internet, zapłacimy mniej.

Trzecim niepodważalnym argumentem jest obiektywne spojrzenie na produkty w sieci. Porównywarki, których znajdziemy w sieci sporo, wykażą nam suche fakty. Co w skład ubezpieczenia wchodzi, ile to kosztuje a czym różni się od innych produktów. Agent ubezpieczeniowy będzie starał się namówić nas na tą ofertę, jaka będzie korzystna również dla niego, nasze potrzeby odkładając na dalszy plan. 

Gdzie szukać ubezpieczeń w sieci? Najlepiej na stronach oferujących oferty kilku ubezpieczycieli oraz takie, które ułatwią nam dobrać odpowiedni dla nas produkt przez system porównywarek i przeglądarek produktów ubezpieczeniowych.